Vážení rodiče,

byli jsme informováni naším zaměstnancem (týka se pouze ZŠ) na onemocnění černým kašlem, které nám bylo potvrzeno i epidemiology z krajské hygienické stanice.

Obavy z černého kašle sílí, proto se na vás obracím s žádostí o spolupráci. Pokud by vaše dítě onemocnělo černým kašlem, jistě budeme kontaktováni hygienickou stanicí, ale přesto vás prosíme, abyste nám tuto skutečnost sdělili i přímo. Obratem budeme informovat rodiče dětí příslušné třídy (samozřejmě bude vždy zachována anonymita konkrétního žáka).

Černý kašel je vysoce infekční onemocnění. Inkubační doba černého kašle je 6-21 dní. Na počátku má černý kašel příznaky podobné nachlazení (rýma), zvýšená teplota, chrapot, bolest v krku, kýchání. Bohužel neodezní jako nachlazení.

Zároveň bych vás chtěl informovat o zvýšených standardech úklidu ve škole. 

 

Děkuji za spolupráci, Mgr. Petr Holba, ředitel školy

 


Více informací o černém kašli a postupy při výskytu najdete zde.