Vánoční tvoření proběhlo již zpočátku adventního času, 3.12.2018 v čase 15:00 – 18:00 hod. V jednotlivých třídách (1. – 8. třída) probíhaly tvořivé dílny, které zajišťovali pedagogičtí pracovníci ZŠ. Ihned po zahájení akce se zaplnily dílny a všichni se pustili do tvoření. K dokonalosti celé akce přispěla kavárna, kterou zajišťovali žáci deváté třídy.  Rodiče zde měli možnost posedět a sdílet své zážitky s ostatními. Po celou dobu akce byl přítomen odborník z praxe, jenž poskytoval žákům i pedagogickým pracovníkům praktický pohled při výrobě a tvoření. Velmi atraktivní činností se ukázala dílna čtvrté třídy s výrobou svíček z včelího vosku a dílna první třídy, kde se vyráběly ozdoby z drátků. Myslím, že se akce povedla a všichni pedagogičtí pracovníci si zaslouží pochvalu za přípravu jednotlivých dílen.

Tematické zaměření tvořivých dílen:

  1. třída: Drátkované ozdoby
  2. třída: Vánoční kapřík
  3. třída: Vánoční zápich
  4. třída: Svíčky z včelího vosku
  5. třída: Zvonečky + 3D přáníčka
  6. třída: Březový anděl
  7. třída: Vánoční svícen
  8. třída: Andělíček na špejli