Hru s lákavým názvem Putování za bohatstvím připravili na 14. listopad 2017 pro žáky šesti základních škol vyučující kaplického gymnázia a obpokladchodní akademie. Děti si formou soutěžní hry zkoušely investování, podnikání, nakupování a prodej akcií. Pro žáky - investory bylo připraveno osm stanovišť. Každé představovalo jiný stát s jinou komoditou. Různými metodami a úkoly zjišťovali informace o daném státu a komoditě, kurzech, akciích a podobně.
Poté se potencionální investoři rozhodovali, kam by chtěli investovat. Na základě toho si sestavili svůj byznys plán. Na závěr je čekalo nakupování na burze. Zvítězil ten, komu se podařilo proinvestovat nejvíce peněz.

Naše družstvo deváťáků ve složení Nikola Šustová, Jana Kovaříková, David Konečný a Daniel Lamač se díky svému zaujetí pro hru,  rychlosti a bohatství v podobě znalostí ze zeměpisu, matematiky a finanční gramotnosti umístili na velmi pěkném 2. místě. Gratulujeme!

 

Mgr. V. Ilkóová