Dne 8. 6. 2023 se konal Den dětí ve škole.

Děti měly možnost si vybrat z nabídnutých aktivit: projížďka na kole, zábavné soutěžení, kino, Bramborový Masterchef-vaření, šití, chemie trochu jinak.

Poslední dvě jmenované aktivity oslovily málo dětí, proto se nekonaly.
Návštěva kina Cinestar v Českých Budějovicích byla přijata velmi kladně, zážitek měli žáci zpestřený krátkodobým výpadkem elektřiny přímo v kině.
Projížďka na kole kolem Chvalšin byla v menší délce přibližně třinácti kilometrů pro mladší jezdce také úspěšná, stejně jako delší, přibližně dvaceti kilometrová projížďka žáků starších. Děti byly spokojené se svými sportovními výkony.
Zábavné soutěžení v tělocvičně školy se u žáků setkalo s nadšením, při hrách se střídaly aktivity sportovní, např. skok v pytlích nebo „záchranářské“ přenášení jednoho družstva z jedné strany na stranu druhou, s aktivitami k přemýšlení, např. vyluštění hádanky s pomocí morseovky, nebo vyluštění křížovky.
Ve školní kuchyňce dále proběhl Brambrový Masterchef, kdy děti měly za úkol z nabídnutých surovin navařit jídla, jejichž základní složkou byly brambory. Původní model vaření, soutěž dvou družstev, se v průběhu dopoledne změnil na společné vaření obou mužstev. Dětem se jejich kulinářské výrobky velmi vydařily, děti také připravily originální prostírání a jídelní lístky k pochutinám.

Vzhledem k tomu, že všechny děti se projevovaly během celého dne spokojeným dojmem, lze usuzovat, že se den vydařil.