V pondělí 5. února se žáci sedmé třídy společně s paní učitelkou Pražanovou a s asistentkou Kateřinou Drboutovou v rámci přírodopisu vydali na celý den do Střediska environmentální výchovy Stožec. Tato akce byla organizována ve spolupráci s Národním parkem Šumava.

Program dne byl rozdělen na dvě části. V první části se žáci seznámili s činností Národního parku Šumava a získali mnoho zajímavých informací nejenom o vlkovi obecném a rysu obecném, ale i o ostatních savcích, kteří na Šumavě žijí. Po krátké přestávce na oběd se počasí umoudřilo, vykouklo sluníčko, což umožnilo přesunout se do druhé části programu.

Venkovní část akce probíhala v lese a na louce. Žáci zkoušeli poslepu poznávat stromy a hráli hru na vlky. Poté byli rozděleni do dvou skupin - holky a kluci. Jejich úkolem bylo hledat kartičky, které měli správně spárovat podle toho, jaké zvířátko zanechává jaké stopy a jakou mají potravu a přitom měli i možnost blíže poznat krásy šumavské přírody.

Celodenní výlet nejen poskytl žákům možnost rozšířit své znalosti o místní fauně, ale také posílil jejich povědomí o důležitosti ochrany přírody. Tato akce zanechala nejen vzdělávací, ale i nezapomenutelné zážitky, které žáci určitě ocenili.

IMG 20240205 141014 Malý