Se čtvrťáky jsme se vydali do přírody a pátrali jsme, co ten podzim všechno musí v přírodě udělat. Během cesty do lesa se žáci trochu zapotili, ale vzápětí byli odměněni výhledem na celé Chvalšiny. Bylo babí léto, sluníčko stihlo vzduch ještě trochu prohřát a po lese poletovala bílá vlákna pavučinek. Les voněl a pod nohama šustilo listí.

Pobyt v lese si každý žák užíval po svém. Své postřehy a myšlenky si zapisovali do připravených pracovních listů – snažili jsme se zapojit všechny naše smysly – zaposlouchat se, zadívat se, osahat si, cítit, co nám les nabízí a zvláště na podzim. Po splnění úkolů, jsme se vrhli na stavbu domečků pro zvířata, aby se měli, kam schovat před zimou. Čas rychle ubíhal, a proto jsme se domluvili, že po škole půjdeme dokončit stavby, které jsme nestihli. Všem se v lese moc líbilo.