Dne 27. 3. 2018 jsme se vydali linkovým autobusem do Českého Krumlova navštívit klášter. Zde jsme byli nejprve seznámeni s původním zaměřením kláštera (kdo zde žil, k čemu sloužil, atd.). Poté jsme v klášterní zahradě poznávali nejrůznější bylinky podle vůně. Žáci si směli bylinky i natrhat a připravit si imaginární čaj, pro který pak vymýšleli vlastní originální název. Pak si zahráli pohybovou hru, při které poznávali známé květiny.

Uvnitř klášterních prostor jsme se nasvačili, žáci si připravili skutečný čaj, do kterého směl každý přidat lžičku z bylinek, které zde byli k tomuto účelu již nachystané. Zatímco se louhoval, rozdělili jsme se na dvě skupiny a vyrobili jsme si dárkový čaj a také vonnou sůl do koupele.

Když jsme si vypili námi připravený čaj, vyrazili jsme zpět na cestu do Chvalšin. Celý výlet byl jak poučný, tak zábavný.