Informujeme žáky a rodiče, že od září 2021 bude probíhat v rámci Národního plánu návratu žáků do škol na naší základní škole doučování žáků. Jde o dlouhodobý projekt MŠMT, jehož cílem je zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku COVID – 19.

Jedná se o aktivitu, která slouží primárně pro doplnění vzdělávacích a sociálních ztrát způsobených přerušením prezenční výuky.

Jde o bonusový program. Doučování není součástí povinné školní výuky.

Rozhodnutí o poskytnutí této podpory v podobě doučování a způsob výběru žáků je v kompetenci ředitele školy.

O konkrétním způsobu organizace a zařazení žáků budou v měsíci září informovat konkrétní učitelé zákonné zástupce.

Doučování je bezplatné.

Doučování bude probíhat ve skupinách (výjimečně individuálně). Povedou je pedagogičtí pracovníci školy (učitelé, asistenti pedagoga). Doučování bude probíhat prioritně z českého jazyka, matematiky, cizích jazyků a dalších naukových předmětů.

V první fázi bude přímé doučování žáků probíhat do 31. prosince 2021.
Podpora doučování by měla pokračovat do konce školního roku 2021/2022 popř. i v dalším školním roce.

Pro podporu podzimního plánu doučování byla připravena metodická podpora na webových stránkách https://doucovani.edu.cz, které fungují jak pro školy, tak i pro rodiče.

Věříme, že doučování může přinést mnohým žákům úspěch a uznání.