V pátek 3. 11. 2023 se naši prvňáčci společně s deváťáky měli vydat po obci Chvalšiny na procházku, kde si na různých stanovištích, která byla tématicky zaměřená, mohli vyzkoušet bezpečný pohyb podopravka11 naší obci. Počasí nám to bohužel naplánovalo po svém, a tak se zaimprovizovalo a zábavná stanoviště zůstala na půdě školy. Ve třídě se najednou objevil přechod pro chodce, začaly svítit semafory, všude byly dopravní značky. Malí dopravní experti také na plakátu s různými situacemi určovali, co je správně a co do silničního provozu určitě nepatří. Vše se jim náramě povedlo, byli skvělí. Na druhou část společné akce se všichni vydali na návštěvu do místní hasičské zbrojnice, kde nám dobrovolní hasiči nastínili jejich náplň fungování pro obec, předvedli svá vybavení a samozřejmě auta. Potěšili prvňáčky drobnými dárky. Akce proběhla v rámci patronátu mezi 9. a 1. třídou.

dopravka7