Prosinec - ve znamení adventu, Vánoc, tradic...

mikulasI letos do základní i mateřské školy zavítal Svatý Mikuláš se svou družinou. 6 krásných andělů a 4 čerti, kteří i přes svou čertovskou roztomilost budili veliký respekt, doprovázeli Mikuláše po jednotlivých třídách, kde z nebeské i pekelné listiny předčítal, kdo jak zvládá své působení ve škole, v družině, ale i venku mezi kamarády. Některé děti byly pochválené, některé děti mají hodně co napravovat. Všichni byli odměněni malým sladkým dárečkem.Bylo slyšet spoustu slibů, ale také spoustu krásných básniček a písniček, které děti věnovaly právě této vznešené návštěvě. V mateřské škole všichni obdivovali statečnost těch nejmenších.

Nebeské návštěvě se nevyhnulo ani vedení školy, kdy pan ředitel s paní zástupkyní překvapili svými kulturními vystoupeními. Mikuláš navštívil i paní ekonomku, paní kuchařky, paní školnici, paní uklizečky. Po cestě za těmi nejmenšími kamarády se Mikuláš zastavil pozdravit do obchodů, na poštu, ale také na obecní úřad.

Vše proběhlo v nádherné klidné předvánoční atmosféře, kterou letos ještě navíc podtrhl napadlý sníh.