Dne 14. 6. 2018 jsme s vybranými žáky vyrazili na výlet do Českých Budějovic. Jednalo se o výlet „za odměnu“ za celoroční práci ve škole. Žáci se ten den neučili. Ráno jsme se dívali na tematickou animovanou pohádku Wall – E.

Poté jsme v 9:15 vyjeli speciálním autobusem od naší školy. Do Českých Budějovic jsme dorazili v 10:00 hodin. Právě v tu dobu se otvírala akce Dobrodružství s technikou na Výstavišti. Žáci si zde měli šanci vyzkoušet mnoho zajímavého a netradičního. Bylo zde mnoho lidí, žáků z jiných škol. Proto bylo těžké dostat se ke všem atrakcím a vyzkoušet si všechny aktivity. Přesto měl každý žák šanci vyzkoušet si aspoň něco.

Co se nám líbilo?

Balení kufru na záchranu, hraní pexesa s anglickými a českými slovy, 3D tiskárna, posunování autíčka balonkem, řezání žhavým provázkem do polystyrenu, sestrojování činky, nasazování šroubů,…J

V čase oběda jsme ukončili exkurzi, v poklidu se nasvačili. Někteří navštívili i Tesco, které je ihned vedle výstaviště. Následně jsme se vydali na hřiště nacházející se u plaveckého bazénu. Zde měli žáci šanci se pohybově vyžít.

Náš výlet jsme ukončili v 14 hodin, kdy jsme se vydali zpět k domovu.

Vypracovala: Mgr. Věra Marečková