V 6.třídě se v rámci výuky občanské výchovy zabýváme tématem „rodina“. A k rodině neodmyslitelně patří svatba – každý z nás se alespoň jednou v životě ocitne na svatbě – jako host, nebo jako jeden z hlavních aktérů.

Abychom se na této slavnostní příležitosti uměli vhodně chovat, tradičně na naší škole pořádáme svatbu šesťáků. Rozdáme si role: nevěsta, ženich, svědkové, oddávající, matrikářka, hudebník, fotograf a svatebčané. V tento slavnostní den přicházíme také slavnostně oblečení – nevěstě nechybí bílé šaty a kytička, ženich má bílou košili, kravatu a společenské kalhoty. Rovněž svatebčané jsou k nerozeznání od těch na opravdové svatbě.

Na samotný akt oddávání se přicházejí podívat žáci z celého prvního stupně, což přispívá k vážnosti tohoto okamžiku. Každý přihlížející také dostane na ochutnání svatební koláčky. Po přípitku a gratulacích odchází svatební průvod do vyzdobené školní kuchyňky, kde je již pro všechny šesťáky připravena bohatá svatební hostina (co nám napekli naše maminky).