Vláda ČR na návrh ministra vnitra schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od 12.3.2020 od 14 hodin na dobu 30 dnů.

AKTUÁLNÍ  INFORMACE:

Opatření k zápisu do ZŠ Chvalšiny pro školní rok 2020/2021

veškeré informace naleznete v sekci - Základní škola / Zápis do 1. třídy nebo na tomto odkazu - Zápis do 1. třídy pro šk. rok 2020/2021

Informace k přijímacímu řízení na SŠ

Kompletní informace naleznete na odkazu: Informace k novému zákonu o přijímacím řízení na SŠ (pdf 699 kB)

Postupy při zpracování dávek ošetřovného poskytovaných při uzavření školních a dětských zařízení v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020

Veškeré informace a postupy při vypňování žádostí a výkazů o ošetřovné v době uzavření školy - viz odkaz. ZDE

ke stažení formulář:
Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení  (pdf 48,1 kB)

Formulář je nutné vyplnit po ukončení měsíce ve kterém započalo ošetřovné.

Postup při žádosti o ošetřovné na ZŠ CHVALŠINY:
pokud budete žádat o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školy, Vaše žádosti zasílejte elektronicky na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do emailu napište: jméno rodiče, jméno žáka, r.č. žáka).

Postup pro podání žádosti o ošetřovné, viz. odkaz:
Jak vyplnit žádost o ošetřovné

ke stažení formulář:
Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)  (pdf 424 kB).

UPOZORNĚNÍ

UZAVŘENÍ MŠ CHVALŠINY - Od pondělí 16.3.2020 bude do odvolání uzavřena MŠ Chvalšiny.

PŘERUŠEN PROVOZ Školní jídelna ZŠ -  od 17.3.2020 do odvolání

AKTUÁLNÍ  INFORMACE:

Opatření k zápisu do ZŠ Chvalšiny pro školní rok 2020/2021

Návod pro přístup do tříd na webu školy ZDE

Výuka v době uzavření ZŠ:

Domácí výuka bude probíhat do pondělí 16.3.2020 formou domácích úkolů zadaných přes web školy - třídy (https://www.zschvalsiny.cz/index.php/2016-05-16-21-50-06/tridy/), emaily a pomocí další elektronické komunikace.

Od pondělí 16.3.2020 bude výuka probíhat ve virtuální třídě GOOGLE CLASSROOM. Kódy a způsob přihlášení vám bude sdělen třídními učiteli.

Informace k dotazům

Na základě častých dotazů a to zejména týkající se možnosti čerpání ošetřovného dvěma rodiči, při více dětech do deseti let, uveřejňuji níže odkaz na web cssz, kde jsou popsány různé situace. Konkrétně pak i čerpání na více děti:

• Jak se postupuje v případě, že je z důvodu karantény třeba doma pečovat o více dětí?
  • V tomto případě lze čerpat ošetřovné pouze prvních 9 dnů (nezáleží přitom, na které z dětí bude žádost o ošetřovné vystavena). Po devíti dnech stále trvá překážka v práci, ale ošetřovné již nenáleží.

KE STAŽENÍ

odkazy:

Zápis do 1. třídy pro šk. rok 2020/2021 (bez přítomnosti dětí a rodičů)

Jak vyplnit žádost o ošetřovné

formuláře:

Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení  (pdf 48,1 kB)